Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár v Prachovicích - omluva

31. 5. 2012

Vážení přátelé hasiči.

Článek v Chrudimském deníku ze dne 23.5. 2012 uvádí, že se naše jednotka se zúčastnila  hašení požáru v Prachovicích. Tento fakt se nezakládá na pravdě. Hašení požáru se účastnika jednotka SDH Licomělice, která není v této zprávě uvedena. Naše jednotka se tohoto zásahu neúčastnila, protože zásahové jednotce nepřišli oznamovací AMDS zprávy a poplach nebyl vyhlášen ani sirénou. Tímto se omlouváme všem, že jsme nemohly pomoc při hašení požátu. Technické problémy s AMDS zprávami a sirénou jsou momentálně v řešení.

Děkujeme za pochopení.

SDH Načešice

Hořelo ve firmě na likvidaci odpadů v Prachovicích

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Jiří Sejkora

23.5.2012 11:32

Prachovice - Ve středu 23. května nad ránem vypukl požár ve firmě na likvidaci odpadů v Prachovicích na Chrudimsku, kolem 9:00 se hasičům podařilo oheň dostat pod kontrolu.

 

 

 

Požár způsobil pravděpodobně cizí předmět v drtiči. Škoda se odhaduje asi na 400.000 korun, uchránit se podařilo majetek za 150 milionů Kč. ČTK o tom informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

"Objekt byl před kolaudací a probíhal v něm zkušební provoz. Požár s největší pravděpodobností vznikl v drtiči. Obsluha se snažila požár ihned uhasit, k tomu spotřebovala 16 ručních hasicích přístrojů. Přesto se plameny nepodařilo zkrotit," uvedla Horáková.

Na místě zasahovalo celkem sedm hasičských jednotek z okolí - profesionální z Chrudimi a Seče a dobrovolné jednotky z Načešic, Seče, Heřmanova Městce, Třemošnice a Prachovic.

Hasiči informovali i pracovníky životního prostředí. Po dohodě s vedením firmy zbytek materiálu ze zásobníku postupně vyskladní a uhasí. Podle starostky obce Bohuslavy Čepové nebyl dým ve vzduchu cítit a obyvatelům se dýchá dobře.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář