Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál J. Duška 2011

28. 4. 2011

Memoriál J. Duška – Načešice 23.4. 2011

 
Celkem 19 týmů se postavilo na startovní čáru při tradiční pohárové soutěži v Načešicích – Memoriálu Josefa Duška. Letos šlo nejen o rekordní účast v mužské soutěži, ale poprvé se zúčastnila soutěže čtyři ženská družstva.Domácí ženstvo nastoupilo v téměř nové sestavě, děvčata si odbyla soutěžní premiéru. Tréma a prozatím málo zkušeností ze soutěží se odrazily na výsledném času, ale jinak je celkový výkon děvčat zajímavým příslibem pro letošní pohárovou sezónu.
Soutěž v požárním útoku byla dvoukolová. Pro první kolo si pořadatelé připravili netradiční úvod. Až za terči byla umístěna káď, do které museli dva borci (dámy také) nalévat vodu pomocí kbelíku přímo z nádrže tak, aby byla splněna potřebná míra. Poté se oba „nalévači“ co nejrychleji vraceli a po plácnutí na mašinu se rozběhl vlastní útok. Při této úvodní části nikdo v nádržce neplaval, nalévání odnesl pouze jeden kbelík. Druhé kolo proběhlo již klasicky.
Počasí bylo nádherné, párky vynikající, tekutiny dostatečně vychlazené. Děti si užily své na motorovém člunu, který je po celou dobu soutěže vozil po nádržce. Jen ta časomíra si vybrala svůj den.
Soutěž se sice trošku protáhla, ale téměř všechna družstva vydržela až do samotného závěru. Bylo vidět, že se většina borců po zimě na první soutěž těšila a užila si celé odpoledne.
 
muži:
1. Morašice II
2. Kostelec
3. Chotěnice
11. Načešice
 
ženy
1. Kostelec
2. Malinné
3. Rosice
4. Načešice